Çay Makinesi

Elektrikle kullanıma imkan tanıyan bu ürünlerin tamamı için aynı enerji kaynağı kullanılmakta ve elektrikli semaver olarak halk tarafından bilinmektedir. Termostat sistemine sahip ve kullanım kolaylığı sağlayan çift musluklu tasarım sayesinde iş yerinizde ve benzer mekanlarda kolay bir şekilde kullanıma imkan tanımaktadır.

Türkiye'de mutfak malzemeleri arasında kesinlikle olması gereken ürünlerin başında gelen bir ürün olarak kategorisinde yer alan çay demleme makineleri, genellikle işletmelerin mutfakları olmadığı halde kullanmalarına gerek duydukları bir üründür. Hayatımızın her alanına girmiş olan bu ürünlerin paslanmaz çelik malzemeden ve kaliteli çay yapımında kullanılmak üzere üretiliyor olmaları, kullanılan çelik kalitesiyle birlikte üründe kullanılan aksamların da kaliteli malzemeden üretilmiş olmasını mecburi kılmaktadır. Özellikle gelişen teknolojik imkanların da elverdiği ölçüde, çay tadında değişikliğe neden olmayan parçaların tercih edilmesi ve kullanılan kimyasal bazlı ürünlerin yer almaması, çay makinesinin kalitesini ortaya koymaktadır. Tasarruflu çay makinesi, satın almak için sistem üzerinden araştırma yapabilirsiniz.

Çayın demlenme aşamasından, içim aşamasına kadarki alanlarda, herhangi bir sağlık sorununa yol açmayacak ve güvenli bir şekilde kullanabileceğiniz çay demleme makineleridir. Çay tüketiminin fazla olduğu mekanlarda ve iş yerlerinde rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Çay makinelerini büfe ve lokanta gibi mekanlarda, müşterilerinize çay servisi yapmak için kullanabilirsiniz.

Çay Makinesi Nedir?

Türkiye de her evde bulunan ve ortam olarak müsait olan her iş yerinde aktif olarak tüketilmesi gerçekleştirilen en çok tercih edilen ve Türk kültürü ile özdeşleşmiş olan bir içecek çeşidi olarak çay, demleme işleminde kullanılan bütün makinelerin genel adına, çay makinesi denilmektedir. 

Çayın belirli bir şekilde demlenmesi ve genel olarak her kesim tarafından, ufak ayrıntılar dışında çay demleme işlemi genellikle aynı şekilde ve aynı yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Çay demleme işleminin genel prensipleri arasında, bir miktar su ki bu su miktarı çayı içecek kişi ve tüketim kapasitesi ile ilgilidir, kaynatılmakta ve kaynatılan suyun üzerine kaynama işi bitirildikten sonra, yeterli miktarda çayın su üzerine bırakılması ile gerçekleştirilen bir süreçtir. Çay demleme de kullanılan makineler arasında, çay kazanları, çay demlikleri, çay semaverleri ve çay makinesi kullanılmaktadır.

Biz bu kategoride özel olarak çay demleme işlemini daha pratik ve daha profesyonel bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz çay makinesi modellerinin satışını yapmaktayız. Satışını yaptığımız çay makineleri hem kullanım kolaylığı sunmakta ve hem de çayın tadını uzun süre taze tutacak özellikteki makineleri sizlerin hizmetine sunmaktayız.

Çay Makinesi Fiyatları

Bir malın veya cihazın fiyat genel olarak üretici de iken, maliyeti ve kullanılan malzemenin kalitesine bağlı olarak değişmektedir, örnek verecek olursak, çok kalitesiz bir malzeme ile üretilen bir çay makinesi fiyatları üreticide çok yüksek fiyatla satılma imkanı yoktur, bunun asıl sebebi ise, üreticiden mal alımı yapan satıcı firmaların, ürünlerin kaliteli olup olmadığını, anlayamazsa dahi, tüketicilerden gelen şikayetler veya eksik yönlerin ortaya çıkmasıyla rahatlıkla anlayabilir ve gereksiz olarak pahalı ürün satışı yapan üreticiden mal alımını keseceği için, üreticilerin, kaliteli olmayan çay makinelerini yüksek fiyat aralıklarında satma imkanları neredeyse bulunmamaktadır. Bununla birlikte, satıcı firmalar almış oldukları çay makinesi modellerini gereksiz yere yüksek fiyatla rahatlıkla satış yapabilmektedirler, burada satıcı için önemli olan yüksek kar marjına ulaşmasıdır. İstoç Sepeti'nin diğer satıcılardan farkı, düşük kaliteli olan ürünlerden yüksek kar gütmek yerine, kalitesi yüksek olan ürünleri en düşük fiyatlarla üreticiden alarak, müşterisine kaliteli malzemeyle üretilmiş çay makinelerini en düşük fiyatlarla ulaştırmaktadır.

Çift Musluklu Çay Makinesi

Ofislerde ve çay satışı yapmayan ancak fazla oranda çay tüketimi gerçekleştiren iş yerleri ve benzer mekanlarda kullanılan, çay makinelerinin daha hızlı bir şekilde servis yapılabilir nitelikte olması, aynı zamanda çay içecek kişinin, gerektiğinde kendi çayını doldurabileceği özelliklerde çay makineleri kullanmak isteyen iş yerleri için, özel olarak tasarlanmış ve genel hatları ile yuvarlak olarak tasarım kullanılan çay makineleri, hızlı servis yapılabilir nitelikte olmasından dolayı tavsiye ettiğimiz makineler arasındadır. Peki hızlı bir şeklide çay servisinin yapılabilir olmasını ve aynı zamanda hiç çay makinesi kullanma deneyimi olmayan kişilerin kendi çayını doldurmasına yardımcı olan özelliği nelerdir, bu özelliklerin başında, ön kısmında bulunan iki adet musluk ve musluklar üzerinde yer alan su ve çay göstergesi ön plana çıkarmaktadır. Çay makinesinin ön kısmında bulunan musluklardan birisinde sıcak kaynamış su, diğerinde ise demlenen çay yer almaktadır. Musluğun üzerinde bulunan gösterge de hangi musluğun çay olduğunu ve hangi musluğun demlenen çayın olduğunu açık bir şekilde göstermektedir. Musluğa basarak ve musluğun altına bardağı tutarak, dem haznesinde bulunan çayı bardağa kolay bir şekilde ve tek hareketle aktarabildiğimiz gibi, sıcak su haznesinde bulunan sıcak suyu da yine bardağımıza hızlı ve tek bir hareketle aktarabiliyoruz. 

Çift musluktan oluşan çay makinesinin, çay demleme haznesi de aynı şekilde kullanım kolaylığı sağlaması amacıyla, sıcak suyun içerisine monte edilmiş, bir adet dem kabı ve dem kabının içerisine de yerleştirilen ayrı bir çay süzgecinden oluşmaktadır. Demlenen çayın kalıntıları süzgeç bölümünün çıkartılarak, çöpe boşaltılmasıyla temizlenmiş olur ve haznede kalan dem çayı da musluktan akıtılarak yeni çayın demlenmesi için, çay makinesi temizlenmiş olur.

%30
Remta Magnum Çift Demlikli Semaver 24 Lt Çelik Çaycı
379,00 TL Kdv Dahil
539,00 TL Kdv Dahil
%15
Remta 60 Bardaklık Standart Çay Makinesi 7 Litre Çay Otomatı
%7
Remta Standart 250 Bardaklık Otomatik Çay Makinesi
259,00 TL Kdv Dahil
279,00 TL Kdv Dahil
%28
Çay Otomatı Sundem 30 Bardaklık Çelik Çay Makinası
129,00 TL Kdv Dahil
179,00 TL Kdv Dahil
%17
Sundem 50 Bardaklık Paslanmaz Çelik Çay Makinesi
149,00 TL Kdv Dahil
179,00 TL Kdv Dahil
%14
Paslanmaz Çelik Çay Makinası En Ucuz Sundem 120 Bardak
179,00 TL Kdv Dahil
209,00 TL Kdv Dahil
%20
Elektrikli Çay Makinası Sundem 80 Bardak Çay Demleme
159,00 TL Kdv Dahil
199,00 TL Kdv Dahil
%17
Çay Demleme Potu Sundem 160 Bardak Çay Makinası
189,00 TL Kdv Dahil
229,00 TL Kdv Dahil
%26
Sanayi Tipi Çay Makinası 250 Bardaklık Sundem 22 Litrelik
%10
En Kaliteli Çay Makinası Hangisi? 350 Bardaklık 36 Litre
%2
Sundem 500 Bardaklık 50 Litrelik Çay Makinesi
479,00 TL Kdv Dahil
489,00 TL Kdv Dahil
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.