Sanayi Tipi Tost Makinası üretim aşamasından kargolanma aşamasına kadar incelenerek müşetrilerimize gönderilmektedir. Sanayi tipi tost makinesi almak isteyen müşterilerimiz aşağıdaki ürünleri inceleyerek kendilerine uygun ürünü sipariş verebilirler. Sistemde satılan tost makinesi büyük boy ürünler 2 yıl garantili ve ürünle birlikte garanti belgesi de gönderilmektedir. Endüstriyel tost makinesi normal elektrik prizleriyle uyumlu ve çalışmaktadır. Elektrikli tost makinesi modelleri arasında sanayi tipi ürünler bulunmakta ve aynı zamanda gazlı tost makinesi modelleri de 12 dilim tost makinesi, 8 dilim tost makinesi ve 20 dilim tost makinesi olarak satılmaktadır. Büfe tipi tost makinası fiyatları arasında ürün fiyatları araştırılarak uygun fiyatlarla satılmaktadır. Tost makinesi fiyatları arasında paslanmaz çelikten üretilin endüstriyel tost makinesi modellerini inceleyebilirsiniz. Sanayi tipi tost makinası markaları ile tost makinası çeşitleri arasında yer alan bir çok ürün çeşidinden işyeriniz için uygun olan elektrikli tost makinası, tüplü tost makinası, gazlı tost makinası, doğalgazlı tost makinası çeşitleri gibi farklı çeşitlerde ve boyutlardaki tost makinalarından birini seçebilirsiniz. Ayvalık tost makinası sayesinde artık tost yapmak ve müşterilerinize ayvalık tost ayrıcalığını yaşatmak çok daha kolay ve pratik. Sanayi tipi tost makinalarını remta marka tost makinası ve damga marka makinaları işyerinizde, kantin ve büfelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Endüstriyel tost makinası olarak üretilen büyük boy tost makinası genel olarak kullanım kolaylığı ve rahatlığı sağlamaktadır. İşyeriniz için alacağınız döküm ızgaralı tost makinalarını genel olarak farklı özelliklerde ve büyüklüklerde üretilen ürünlerin bir araya toplanarak sizin ihtiyaçlarınıza cevap verecek nitelikte olması, hem alırken size seçme hakkı tanımakta ve hemde yerli üretim kaliteli tost makinelerini uzun yıllar hızlı ve performansı yüksek iş yerlerinizde kullanma olanağı bulacaksınız. Tost makineleri arasında elektrikli tost makinası, doğalgazlı tost makinası ve tüplü tost makinası gibi sanayi tipi tost mekinesi modelleri bulunmaktadır. Izgara ve tost makinası özelliklerini bir arada bulunduran sanayi tipi tost makinelerini gerekli duyduğunuz zaman ızgara makinası olarak da kullanabilirsiniz. Tamamen döküm malzemeden yapılan tost makinaları ızgara özelliği yanında üzerine bastırılmasına gerek kalmadan tostun oluşmasına imkan tanıyan üst kapak ağırlığına sahiptir.
Döküm plaklardan oluşan ve uzun süreli kullanıma elverişli olarak üretilen tost makinası, kullanım zorluklarıyla karşılaşmayacağınız ve özellikle tost yapma işlemini daha pratik hale getirecek bir üründür. Bir çok büfe kantinde kullanılan tost makinelerinin özellikleri arasında yer alan, sucuk yapmak veya ızgara yapmak için kullanabileceğiniz döküm tost makinesi modelleridir. Evde kullanmak için sanayi tipi tost makinesi almak isteyen kişilerin de tercih ettikleri ürün çeşitlerindendir. Endüstriyel alanlarda kullanılan tost makineleri olarak bilinen bu makineler 220 Volt elektrikle yani normal prizlerle çalışmaktadır. 
Endüstriyel mutfak aletleri, için gerekli olan tost makinesi modelleri bu kategoride satılmaktadır. Özellikle büfe ve benzer lokanta gibi mekanlar için kullanılan, sanayi tipi tost makineleri için mutlaka bizden bilgi talebinde bulunun.

Sanayi Tipi Tost Makinesi Nasıl Kullanılır?

Tost makinesi restoranlarda,fast foodların mutfak bölümlerinde, kantin ekipmanı olarak, bufe ve hastane gibi mekanların mutfaklarında tost ve ızgara yapımından aktif olarak kullanılan ürünlerdir. Tost makinesi size ulaştığında ambalajından dikkatlice çıkartınız. Tost makinesinin dış paslanmaz çelik yüzeyine yapıştırılmış jelatin varsa onları dikkatlı bir şekilde çıkartınız. Tost makinesinin elektrik bağlantısını yapınız.(Tost makinesinde enerji olduğunu kırmızı ikaz lambasının yanışı ile anlayabilirsiniz.) 

NOT: Sanayi tipi tost makinesinin asıl kullanım amacı dışına çıkmayınız. Tost makinesini kullanacak kişinin, teknik şartnameyi okuması ve kullanım klavuzunu iyi bir şekilde okumuş ve anlamış biri tarafından kullanılması gerekmektedir.

Tost Makinesi Kullanımı ve Endüstriyel Mutfak Kurulumu

Tost makinesini kullanacağınız yere yerleştirdikten sonra tamamen açık olacak şekilde, üst kapağı (kapakları) açınız. Kapağı açtıktan sonra, kapakların arasında veya kapağın üzerinde, herhangi bir meteryalin bulunmadığına dikkat ediniz.

Tost makinesinin termostat düğmesini çevirmeye devam ederek termostatı çalışma sıcaklığına (250’C) ayarlayınız, bu sıcaklık ayarına yarladığınızda (kırmızı ışık yanacaktır.) Kırmızı ışığın yanması tost makinesinin çalışır vaziyette olduğunun göstergesidir.

İlk çalışma sırasında tost makinesi plaklarında koku oluşa bilir, Tost makinesini çalıştırdıktan yaklaşık 20 dakika sonra koku kaybolacaktır. Bu şeklide tost makinesini boş vaziyette çalıştırmadan tost yapmaya başlamayınız. Bu işlemi sadece tost makinesi size ilk geldiğinde yapmanız gerekmektedir.

Isınma işlemi yani tost makinesi size ilk geldiğinde, 20-30 dakika kadar boş çalıştırdıktan sonra, plakaları ve tost makinası ızgaralarını temiz bez veya süngerle temizleyiniz.

Tost yapılacak malzeme ızgara üstüne üst kapak bastırılmak suretiyle tost yapılır.

Günlük kullanımından sonra, yani tost yapma işleminiz bittikten sonra, anahtarı "0” konumuna getirerek elektrik bağlantısını kesiniz. Böylelikle tost makineniz kapanmış duruma gelecektir.

Endüstriyel tost makinesi enerjisi kesildikten sonra cihazın temizliğini yapınız. Günlük olarak tost makinesini temizlemeniz hem, daha temiz tost yapmanıza olanak sağlayacak ve hem de yapmış olduğunuz tostların hijyenik bir ortamda pişirilmesi işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Izgaralar her kullanımdan sonra temizlenmektedir, böylelikle tostun üzerine, yanmış yağ veya ekmek parçalarının bulaşmasına engel olmuş olursunuz, kızartma yağları ön kısımdaki yağ toplama hazinesine birikir. Tost makinesinden akan yağların birikeceği yağ toplama haznesi daha rahat bir kullanım sağlamakla birlikte, tostun gereksiz olarak yağlanması işlemini de sonlandıracaktır. Yağ toplama haznesindeki yağlar ve artıklar kullanımından sonra temizlenerek, tost makinesi yağ haznesinden alınmalıdır.

 

 

Tost Makinesi Güvenliği İle İlgili Bilgiler

Elektrikle çalışan bir cihaz olduğundan dolayı ve ısıtma sistemi kullanıldığından dolayı, tost makinesinin çalıştığı alanda yanabilen her türlü katı sıvı malzemeler (elbise, alkol ve türevleri, petor – kimya ürünleri, ahşap ve plastik malzemeler, perdeler v.s.) kesinlikle bulundurulmamalıdır.

İncelemekte olduğunuz sanayi tipi tost makinesini, benzer endüstriyel mutfak ürünleri ile yan yana kullanabilirsiniz. Genel olarak endüstriyel mutfak malzemeleri paslanmaz çelik malzemeden üretildiği için, herhangi bir olumsuz durumla karşı karşıya kalınmamaktadır. Sanayi tipi tost makinesinin temizliğini yaparken, basınçlı su ile plakalarını temizleme olanağınız varsa, bu şekilde temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Endüstriyel tost makinesi yürürlükteki yönetmenliklere uygun olarak tesis edilmeli ve yalnız iyi havalandırılmış bir mutfakta kullanılmalıdır. Cihazın tesisi ve kullanım koşulları ile ilgili olarak, tost makinesi ile birlikte gönderilen, kullanma klavuzunu okuyarak cihazı kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Tost endüstriyel kullanım amaçlı olarak yapılmış olup, standart ev elektriği ile kullanabilirsiniz ve sadece tost makinesi ile ilgili eğitim almış elamanlar tarafından kullanılmalıdır. İlk kez elektrikli bir cihaz kullanacak olan kişiler, tost makinesi yanında gönderilen eklerle inceleme yaparak bilgi sahibi olmalıdır.

 

Üreticinin veya üretici firmaya ait olarak atanmış yetkili servislerin tost makinesine müdahale etmesine izin verilmelidir.

 

Cihazın kullanıldığı alanda herhangi bir sebeple yangın alev parlaması gibi durumlarda paniklemeden (varsa) gaz vanalarını ve elektrik şalterlerini kapatarak yangın söndürücü kullanınız. Alevi söndürmek için asla su kullanmayınız. Şayet tehlikeli bir durum oluştuğunu düşünüyorsanız, mutlaka ilgili makamlara yangın ihbarında bulununuz.

 

Sanayi Tipi Tost Makinesi Nasıl Temizlenir?

Tost ve Izgara makinesi kullanımından önce (tost makinesi fişini pirize takmadan hemen önce) dış yüzeyinde bulunan paslanmaz çelik malzeme ve tost makinesinin plakaları, sabunlu su içerisinde nemlendirilen ıslak bezin, sıkılarak suyu alındıktan sonra, bu bezle temizlenmesi gerekmektedir. Deterjanlı bezle temizlenen tost makinesinin, yüzeyinde oluşan deterjan kalıntılarını almak için, temiz nemli bezle tekrar silinmesi işleminden sonra, tost makinesini kullanmak için gerekli hazırlıkları gerçekleştirebilirsiniz.

Tost Makinesini Taşıma ve Yer Değiştirme

 

Elektrikli aletlerin genelinde olduğu gibi tost makinesinin taşınma işleminden önce elektrik bağlantısı kesilmesi gerekmektedir. Elektrik bağlantısı kesilmeden taşınma işlemine başlanmamalıdır.

Elektrikli tost makinesi insan gücüyle elde taşınabilir.

Tost makinesini taşırken yere düşürmemek veya herhangi bir yere çarpmamak için dengeli ve özenli bir şekilde tutulmalıdır. Tost makinesinin sıcak olmadığına dikkat edilmelidir.

 

Tost Makinesinin Montajının Yapılması

 

Tost makinesi konulacağı set altı tezgahın ayakları olmalı ve cihazın terazi düzleminde çalışması sağlanmalıdır. Düz bir şekilde montaj edilen tost makinesinin kullanımı hem rahat olmaktadır ve hem de profesyonel kullanıma uygun şekilde montajının yapılması gerekmektedir. Tost makinesi montajını kendiniz yapabilirsiniz, montaj yapılması için extra olarak servis elemanının gelmesine gerek bulunmamaktadır. Tost makinesi garanti belgesi ve kaşeli imzalı olarak gönderildiği için servis elemanları tarafından garantinin başlamasına gerek yoktur.

 

Sanayi mutfak tost makinesi elektrik bağlantısı ehliyetli bir elektrikçi tarafından kontrol edilmeli, yerden max. 170 cm yükseklikteki sigortaya bağlanmalıdır.

 

Elektrik bağlantısı, kaçak akım tehlikesine karşı besleme sigortasına 30 mA’lik kaçak akım sigortası konularak yapılmalıdır. Sanayi tipi tost makinesi elektrik tesisatının en yakın panodaki en yakın topraklama barına bağlanarak topraklanması sağlanmalıdır. Topraklı olarak kullanılması hem tost makinesinin uzun süreli olarak güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır, hem de sanayi tipi tost makinesinin akımdan dolayı zarar görmemesi ile birlikte, elektrik kaçağına sebep olmamaktadır. Topraklı olmayan prizlerde kullanılan tost makinelerinde, elektrik tesisatına bağlı olarak yangın tehlikesi gibi sakıncaları da bulunabilmektedir.

Tost Makinesi Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar

 

Tost makinelerinin bir duvar, bölüme , mutfak mobilyası , dekoratif kaplama vb.’ne yakın konuklandırılması için, bunların yanmaz malzemeden yapılması veya uygun bir yanmaz ısı yalıtım malzemesi ile kaplanmış durumunda aradaki mesafe 5 cm, aksi halde en az 20 cm olmalıdır. Yangından korunma kuralarına azim dikkat göstermesi tavsiye edilir. Tost makinesi montajı ile ilgili bahsi geçen maddelerin tamamı yetkili servis elamanı tarafından yapılmalıdır.


%17
Remta Tost Makinası 16 Dilim Lüx Elektrikli Büfe Tipi
289,00 TL Kdv Dahil
349,00 TL Kdv Dahil
%18
Sanayi Tipi Döküm Tost Makinası 16 Dilim Tüplü
269,00 TL Kdv Dahil
329,00 TL Kdv Dahil
%15
Doğalgazlı Tost Makinası 16 Dilim CE Belgeli Gazmer Onaylı
%13
Islak Hamburger ve Tost Makinesı Elektrikli Sanayi Tipi Döküm
%14
16 Dilim Tost Makinaları Sanayi Tipi Elektrikli Döküm Plaklı
%17
Tüplü Tost Makinası 20 Dilim Endüstriyel Büfe Cafe Modeli
%10
Hem Tost Hem ızgara Makinesi Elektrikli Döküm Sanayi 70cm
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.